Ráztocká hoľa volá - pozvánka na brigádu 2022

Na desiaty ročník našich spoločných dobrovoľníckych brigád spriechodňovania turistických chodníkov prišla na rad chýrmi o hustej kosodrevine opradená Ráztocká a Ondrejská hoľa. Hoľa už dávno nie je holá a modrý chodník z Košariska z hrebeňa smerom na Brusno/Nemeckú je riadne skrytý v kosodrenine. Poďme sa jej pozrieť na "zúbky" so zúbkami a retiazkami našich píl cez víkend od 3. do 4. septembra 2022.

Čítať ďalej...

Aj pár percent z dane pomôže turistickým chodníkom

Milí naši priatelia a podporovatelia, 

úprimne si vážime, že ste si vybrali práve naše občianske združenie, ktoré podporíte svojimi 2% alebo 3% z dane. Ďakujeme najmä v mene všetkých turistov a milovníkov Nízkych Tatier, ktorí si denne vychutnávajú výsledky našej niekoľkoročnej práce. Počas niektorého víkendu v septembri 2022 plánujeme ďalší ročník dobrovoľníckej brigády na spriechodňovanie turistických chodníkov. Môžete sa osobne pridať alebo tiež nás finančne podporiť. Príspevky použijeme na organizáciu a zabezpečenie týchto činností – na úhradu ubytovania, cestovného, drobného občerstvenia, nákup náradia, paliva do píl a organizačné zabezpečenie. 

Čítať ďalej...

Kosožrútia brigáda ako namaľovaná - reportáž z brigády 2021

Tento rok nám do rúk prišli skvelé karty - priam dokonalé počasie, ochotní kamaráti z Lesov, NAPANT-u a urbárnikov, ktorí nás vyviezli skoro až na pracovisko, či otvorili rampu, dostatok motorových píl a v neposlednej rade i skvelý guláš na doplnenie energie. Toto všetko by ale nestačilo na víťaznú partičku. Bez našich dobrovoľníckych pomocníkov - priateľov činu by sme toho veľa neuhrali. Ďakujeme, že sme v esencii čírej radosti z práce boli znova spolu.

Čítať ďalej...

Hejsa s pílou do Sedla pod Žiarom!

Už dávnejšie nás turisti informovali o nemilom stave žltého chodníka pod Žiarskou hoľou a pre nedorobky na hlavnom hrebeni sa mu ušlo miesto len na čakačke. Tento rok sa však po dohode s priateľmi z NAPANT-u naše spriechodňovacie aktivity budú venovať práve jemu. Ak to zvládneme počas soboty a okolnosti budú naklonené, na zástrih čakajú aj ďalšie blízke chodníky. Každá nápomocná ruka padne vhod. Príďte, tešíme sa na vás na brigáde počas víkendu od 25. do 26. septembra 2021.

Čítať ďalej...

Nás to skrátka baví! Reportáž z brigády 2020

S úsmevom a príjemne nostalgicky spomíname na prvé ročníky našich dobrovoľníckych brigád, keď sa plavcom výnimočne dobre darilo zdolávať mnohé úseky nízkotatranských chodníkov. Často využívaný bol prsiarsky štýl. V hustej kosodrevine turista predpažil ruky, schoval hlavu do ich zákrytu, aby mu čečina nevypichla oko, a v pravidelných tempách „rozpažiť-predpažiť“ postupne krôčikoval vpred. V extrémne zarastených častiach sa kraulovalo – jednou rukou rozrážať, druhou odhŕňať. Pri daždivom počasí bol turistický výlet skutočne „bazénový“.

Čítať ďalej...

ŠK PARBAT © 2016. All Rights Reserved.