Aj pár percent z dane pomôže turistickým chodníkom

Milí naši priatelia a podporovatelia, 

úprimne si vážime, že ste si vybrali práve naše občianske združenie, ktoré podporíte svojimi 2% alebo 3% z dane. Ďakujeme najmä v mene všetkých turistov a milovníkov Nízkych Tatier, ktorí si denne vychutnávajú výsledky našej viac než 10-ročnej práce. Počas niektorého víkendu v septembri 2023 plánujeme ďalší ročník dobrovoľníckej brigády na spriechodňovanie turistických chodníkov. Môžete sa osobne pridať alebo tiež nás finančne podporiť. Príspevky použijeme na organizáciu a zabezpečenie týchto činností – na úhradu ubytovania, cestovného, drobného občerstvenia, nákup náradia, paliva do píl a organizačné zabezpečenie. 

Čítať ďalej...

Stretnutie kosožrútov a haluzvrhačov pod Ráztockou hoľou

Pre mňa osobne je najnáročnejšou úlohou z celej vypiľovačky (ako familiárne nazývame tento dobrovoľnícky počin) napísať reportáž, ktorá má okorunovať krásu celej akcie a vystaviť ju na potešenie ostatným. Hľadať totiž slová čo i len približne vystihujúce tú nekonečnú radosť, spolupatričnosť, zanietenosť, smiech aj kropaje na čele, je výzva značne prevyšujúca moje lingvistické zručnosti. Nuž ale vyskúšam a názor nech si urobí každý čitateľ sám.

Čítať ďalej...

Ráztocká hoľa volá - pozvánka na brigádu 2022

Na desiaty ročník našich spoločných dobrovoľníckych brigád spriechodňovania turistických chodníkov prišla na rad chýrmi o hustej kosodrevine opradená Ráztocká a Ondrejská hoľa. Hoľa už dávno nie je holá a modrý chodník z Košariska z hrebeňa smerom na Brusno/Nemeckú je riadne skrytý v kosodrenine. Poďme sa jej pozrieť na "zúbky" so zúbkami a retiazkami našich píl cez víkend od 3. do 4. septembra 2022.

Čítať ďalej...

Kosožrútia brigáda ako namaľovaná - reportáž z brigády 2021

Tento rok nám do rúk prišli skvelé karty - priam dokonalé počasie, ochotní kamaráti z Lesov, NAPANT-u a urbárnikov, ktorí nás vyviezli skoro až na pracovisko, či otvorili rampu, dostatok motorových píl a v neposlednej rade i skvelý guláš na doplnenie energie. Toto všetko by ale nestačilo na víťaznú partičku. Bez našich dobrovoľníckych pomocníkov - priateľov činu by sme toho veľa neuhrali. Ďakujeme, že sme v esencii čírej radosti z práce boli znova spolu.

Čítať ďalej...

Hejsa s pílou do Sedla pod Žiarom!

Už dávnejšie nás turisti informovali o nemilom stave žltého chodníka pod Žiarskou hoľou a pre nedorobky na hlavnom hrebeni sa mu ušlo miesto len na čakačke. Tento rok sa však po dohode s priateľmi z NAPANT-u naše spriechodňovacie aktivity budú venovať práve jemu. Ak to zvládneme počas soboty a okolnosti budú naklonené, na zástrih čakajú aj ďalšie blízke chodníky. Každá nápomocná ruka padne vhod. Príďte, tešíme sa na vás na brigáde počas víkendu od 25. do 26. septembra 2021.

Čítať ďalej...

ŠK PARBAT © 2016. All Rights Reserved.